Podhořany vedou CPSku

Možná jste si všimli, že venku trochu fouká. Meteorologové toto popisují jako západní proudění ve směru 250° o síle 18 uzlů, tedy 9 m/s. A co říká podhořanský plachtař?

"JDE SE LÍTAT NA SVAH!"

Na obrázku vidíte pohled z okénka větroně L-13 Blaník, který míří na svah Železných hor. Pokud vítr fouká správnou rychlostí a ve směru kolmém na svah (na obrázku zprava doleva) je pak vítr nucen obtékat svah a v tomto místě stoupat. A právě v tomto místě my létáme s kluzáky. Můžeme zde létat až 200 km dlouhé přelety, létat několikahodinové lety (podmínka pro stříbrný plachtařský odznak je 5 hodin dlouhý let), můžeme zde proti větru viset na místě jako vrtulník, létat nad šiškami a zříceninou Lichnice, trénovat létání skupin, prostě plachtařská zábava jaká Vás napadne.

CPSka je zkratka Celostátní plachtařské soutěže. Každý sportovní pilot větroňů nebo chcete-li kluzáků může svůj sportovní výkon, tedy let o vzdálenosti například 184 km, s průměrnou rychlostí 110 km/h, online přihlásit do Celostátní plachtařské soutěže. Každý let dostane po vynásobení různých koeficientů, například za použitý typ větroně, určitý počet bodů. Z těchto bodů se dělá pořadí pilotů a klubů. Náš Východočeský aeroklub Pardubice díky našim sportovcům aktuálně vede Celostátní plachtařskou soutěž. (ono se totiž jinde zatím moc lítat nedá ;) )

V Podhořanech opět platí: Když jinde létat nejde, my létáme.


včerejší let Oldy Zumra

Odkaz na CPSku:
http://cpska.cz/public/index3.php?lpg=cps

Tomáši, Oldo, Aleši, Honzo, Milane, Michale a Honzo. Jste borci, gratulujeme.

 

Location

Podhorany airfield

Nový Dvůr 137
538 03 Podhořany u Ronova

GPS

49°56'21"N ; 015°32'59"E

 

Links

 
Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.