Pilot motorového kluzáku

Motorový kluzák je obvykle složen z draku běžného kluzáku a pomocného motoru, který umožňuje vzlet. Ve většině případů motorové kluzáky využívají tah motoru, aby se přesunuly do oblasti s výskytem termických proudů nebo jiného stoupání vzduchové hmoty kde vypnou motor a pokračují v tichém klouzavém letu. V zásadě musejí uchazeči (uchazečky) splňovat požadavky kladené na frekventanty výcviku PPL následujícími výhodami:

  • Méně náročná zdravotní způsobilost - může být potvrzena místním pověřeným lékařem (AME)
  • Letová doba během výcviku pouze 20 hodin
  • Menší finanční náročnost v porovnání s výcvikem soukromého pilota
  • Menší nároky na teoretické znalosti a při pilotní zkoušce

Naše letecká škola využívá motorizovaný kluzák československé výroby L-13SE "Vivat" působivě zbarvený v arabské pouštní kamufláži. Piloti motorizovaných kluzáků mohou působit jako velitelé všech TMG v neobchodních letech. Piloti motorizovaných kluzáků létají/plachtí většinou pro radost vypnutým nebo zasunutým motorem nebo podnikají navigační lety. Na vysokovýkonných motorizovaných kluzácích (Stemme S-10, ASH-25 aj.) bylo dosaženo několika světových rekordů v bezmotorovém létání. Je-li TMG pilotován obchodním pilotem, lze jej využít také pro lety za úplatu (např. vyhlídkové lety).

Pilotní výcvik probíhá dle osnovy AK-PL.
Zkušební osnovy pro teoretické zkoušky pilotů kluzáků (GLD) a pilotů motorových kluzáků (TMG) civilního letectví.

Cena a doba výcviku

Jak již bylo uvedeno, doba výcviku se u každého studenta liší v závislosti na předchozích leteckých zkušenostech, pravidelnosti létání a schopnostech. Kompletní teoretický a praktický výcvik obvykle trvá okolo dvou měsíců, je-li absolvován v průběhu sezóny.

Cena za kompletní výcvik na L-13SE: od 45.000,- Kč. (Cena zahrnuje náklady na letové hodiny, instruktora, vstupní teoretické školení, učebnici, mapy, pomůcky a pojištění)

Platba předem se provádí pouze za teorii, ostatní v průběhu výcviku.

Kontaktní telefon pro další informace

733 787 456 p. Švorc - vedoucí letecké školy

 

Poloha

Letiště Podhořany

Nový Dvůr 137
538 03 Podhořany u Ronova

GPS

49°56'21"N ; 015°32'59"E

 

Užitečné odkazy

 
Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.