Pilot ultralehkého letadla

Pro usnadnění létání nadšencům, kteří chtějí létat výhradně pro radost s malými a pomalými "ultralajty" byla v devadesátých letech založena Letecká amatérská asociace ČR (LAA). LAA je odpovědná za provoz kategorie sportovních létajících zařízení do maximální vzletové hmotnosti 450 kg. Tato kategorie zahrnuje závěsné kluzáky, motorizované závěsné kluzáky, klouzavé padáky, motorizované padáky a ultralehká letadla s maximální pádovou rychlostí 65 km/h. Protože se předpokládá, že všechna tato letadélka jsou provozována v malých výškách a mimo oblasti s hustým leteckým provozem jsou na jejich piloty kladeny menší požadavky na odbornou způsobilost a tím i na pilotní výcvik. V současnosti poskytujeme výcvik jen pro ultralehká letadla (nikoli pro klouzavé padáky a závěsné kluzáky).

Studenti stráví čtyřicet hodin v učebně, během praktického výcviku následně nalétají celkem 20 hodin a po té mohou být přihlášeni k teoretické a praktické pilotní zkoušce, kterou provádí pověření inspektoři LAA. Licence pilota ulralehkých letadel opravňuje držitele po přeškolení na příslušný typ létat jakékoliv letadlo s maximální vzletovou hmotností 450 kg, které je jako ultralight certifikované.

Certifikovaných výkonných UL je celá řady (např. P-96 Golf s cestovní rychlostí dosahující 200 km/h) kde se piloti necítí o nic méně pohodlně než v dospělém letounu. Licence vydaná LAA nicméně neplatí v zemích, kde tato kategorie letadel není zavedena.

Stát se pilotem ultralehkého letadla je řešením pro ty, kteří mají zájem pouze převézt sebe plus maximálně jednoho pasažéra z místa na místo, přistávat a vzlétat na neschválených letištích nezřídka i na vhodné louce za domem. Žádné zvláštní nároky na znalosti, zkušenosti a vedení letové dokumentace láká zejména starší a středněvěkou populaci ke koupi vlastního malého letadélka, které umožní hodit silniční zácpy za hlavu…

Pilotní výcvik probíhá dle osnovy UL3.

Cena a doba výcviku

Naše letecká škola využívá ultralehké letadlo Skylane. Jsou-li studenti schopni podstoupit intenzivní výcvik, lze celý výcvik zvládnout během čtrnáctidenního soustředění.

Cena za výcvik pilota je cca 49.000 Kč.
Platba předem se provádí pouze za teorii, ostatní v průběhu výcviku.

Kontaktní telefon pro další informace

733 787 456 p. Švorc - vedoucí letecké školy

 

Poloha

Letiště Podhořany

Nový Dvůr 137
538 03 Podhořany u Ronova

GPS

49°56'21"N ; 015°32'59"E

 

Užitečné odkazy

 
Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.