Pilot ultralehkého letadla

Pro usnadnění létání nadšencům, kteří chtějí létat výhradně pro radost s malými a pomalými "ultralajty" byla v devadesátých letech založena Letecká amatérská asociace ČR (LAA). LAA je odpovědná za provoz kategorie sportovních létajících zařízení do maximální vzletové hmotnosti 450-600 kg. Tato kategorie zahrnuje závěsné kluzáky, motorizované závěsné kluzáky, klouzavé padáky, motorizované padáky a ultralehká letadla s maximální pádovou rychlostí 65 km/h. Protože se předpokládá, že všechna tato letadélka jsou provozována v malých výškách a mimo oblasti s hustým leteckým provozem jsou na jejich piloty kladeny menší požadavky na odbornou způsobilost a tím i na pilotní výcvik. V současnosti poskytujeme výcvik jen pro ultralehká letadla (nikoli pro klouzavé padáky a závěsné kluzáky).

Studenti stráví čtyřicet hodin v učebně, během praktického výcviku následně nalétají celkem 20 hodin a po té mohou být přihlášeni k teoretické a praktické pilotní zkoušce, kterou provádí pověření inspektoři LAA. Licence pilota ulralehkých letadel opravňuje držitele po přeškolení na příslušný typ létat jakékoliv letadlo s maximální vzletovou hmotností 450 kg, které je jako ultralight certifikované.

Certifikovaných výkonných UL je celá řady (např. P-96 Golf, Bristell s cestovní rychlostí dosahující 200 km/h) kde se piloti necítí o nic méně pohodlně než v dospělém letounu. Licence vydaná LAA nicméně neplatí v zemích, kde tato kategorie letadel není zavedena.

Stát se pilotem ultralehkého letadla je řešením pro ty, kteří mají zájem pouze převézt sebe plus maximálně jednoho pasažéra z místa na místo, přistávat a vzlétat na neschválených letištích nezřídka i na vhodné louce za domem. Žádné zvláštní nároky na znalosti, zkušenosti a vedení letové dokumentace láká zejména starší a středněvěkou populaci ke koupi vlastního malého letadélka, které umožní hodit silniční zácpy za hlavu…

Pilotní výcvik probíhá dle osnovy UL3.

Cena a doba výcviku

Naše letecká škola využívá ultralehké letadlo Bristell. Jsou-li studenti schopni podstoupit intenzivní výcvik, lze celý výcvik zvládnout během čtrnáctidenního soustředění.

Cena za výcvik pilota je 52.000 Kč.
Platba předem se provádí pouze za teorii, ostatní v průběhu výcviku.

Kontaktní telefon pro další informace

733 787 456 p. Švorc - vedoucí letecké školy

 

Poloha

Letiště Podhořany

Nový Dvůr 137
538 03 Podhořany u Ronova

GPS

49°56'21"N ; 015°32'59"E

 

Užitečné odkazy

 
Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.