Soukromý pilot letounů PPL(A)

Výcvik soukromých pilotů v naší letecké škole se provádí v souladu se Společnými leteckými předpisy JAR-FCL-1, platnými v zemích EU. Před prvním samostatným letem musí studenti dosáhnout věkové hranice šestnácti a před ukončením výcviku sedmnácti let. Uchazeči (uchazečky) mladší osmnácti let musí předložit písemný souhlas rodičů nebo zákonných zástupců. Před zahájením praktického výcviku jsou uchazeči povinni absolvovat lékařskou prohlídku a získat zdravotní vysvědčení I. nebo II. třídy. Tato prohlídka se provádí v zařízení schváleném Úřadem pro civilní letectví (v ČR Ústav leteckého zdravotnictví Praha).

Následuje teoretické školení, během kterého studenti získají základní znalosti z oblasti leteckého zákona, všeobecné znalosti letadel, plánování a provedení letu, lidské výkonnosti a omezení, meteorologie, navigace, provozních postupů, základů letu a komunikace. V rámci praktického výcviku studenti nalétají celkem 45 hodin, z toho nejméně deset jako velitelé letadla. VAP disponuje vynikajícími školními letouny Zlín Z-126, C-172 a Z-43. Výběr letounu je na přání studenta avšak pro převážnou část výcviku lze použít pouze jeden typ. Na konci výcviku studenti absolvují teoretickou a praktickou pilotní zkoušku a stanou se držiteli licence soukromého pilota. Držitelé licence soukromého pilota mohou působit jako velitelé letounů nebo druzí piloti všech letounů v neobchodních letech. Aby mohl soukromý pilot provádět lety za úplatu, musí pokračovat v pilotním výcviku pod organizací (FTO) pro tento účel schválenou Úřadem pro civilní letectví a stát se držitelem licence obchodního pilota. Pilotní výcvik probíhá dle osnovy AK-MOT. Metodika pilotního výcviku na letounech V-MOT-1.

Cena a doba výcviku

Cena a doba výcviku jsou významně ovlivněny použitým typem letounu, časovými možnostmi studenta a jeho (jejími) schopnostmi. Ucelený pilotní výcvik trvá přibližně šest měsíců, je-li započat na začátku sezóny (duben). Dále je třeba počítat s určitou časovou prodlevou, způsobenou zkušebními postupy ÚCL. Cena za kompletní výcvik na Z-43 + Z-126: od 145.000,- Kč (Cena zahrnuje náklady na letové hodiny, instruktora, vstupní teoretické školení, učebnici, mapy, pomůcky a pojištění) Platba předem se provádí pouze za teorii, ostatní v průběhu výcviku.

Kontaktní telefon pro další informace

724 401 120 p. Švorc - vedoucí letecké školy

S průkazem můžete létat například tyto letadla: 

Kategorie: 

 

Poloha

Letiště Podhořany

Nový Dvůr 137
538 03 Podhořany u Ronova

GPS

49°56'21"N ; 015°32'59"E

 

Užitečné odkazy

 
Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.