Uspořádali jsme 1. Mistrovství ČR ve vrtulníkovém létání

Martin Vencl, Eduard Malina

Východočeský aeroklub Pardubice založil nový letecký sport!

Poslední červnovou sobotu se u nás na letišti sešlo devět posádek vrtulníků na historicky prvním mistrovství České republiky ve vrtulníkovém létání. S organizací prvního závodu vrtulníků nám pomohli naši polští kolegové, kteří proškolili jak piloty, tak nové rozhodčí a asistenty rozhodčích tohoto u nás nového leteckého sportu. Na letiště se přišlo podívat více než 300 diváků a bylo na co se dívat.

Soutěžilo se s celkem šesti vrtulníky Robinson R-44 ve dvoučlenných posádkách. Pravidla jednotlivých disciplín si můžete přiblížit na www.helisport.cz/zavody-vrtulniku

Nejlépe však uděláte, pokud si pustíte reportáž aktuálního mistra republiky ve vrtulníkovém létání a nejlepšího vrtulníkového co-pilota České republiky Martina Vencla.

Krásnou fotogalerii vytvořil Jakub Kühnel: Točte se pardálové i s kyblíkem plným vody

Rozdali jsme pro 9 soutěžících posádek 7 cen - tři ceny v celkovém hodnocení, tři ceny pro soutěžící v kategorii junior a cenu útěchy. Výsledky naleznete zde.

Díky prvnímu mistrovství se podařilo vytvořit první reprezentační družstvo Vrtulníkářů, kteří se přihlásili na 15. Mistrovství světa ve vrtulníkovém létání v Polsku. Z celkově 46 soutěžících posádek dvanácti zemí světa se naše posádky umístily na 31., 37., 41. a 42. místě. Více o MS se dočtete přímo na webu vrtulníkářů. Gratulujeme ke skvělému umístění při minimálním tréninku. Pět z osmičlenného reprezentačního týmu jsou členy Východočeského aeroklubu Pardubice.

Aby toho nebylo málo, Eda Malina s Kubou Horáčkem pokračovali na 4. FAI World Air Games v Dubaji a dovezli z pouště 10. místo.

Podívejte se na video z 1. Mistrovství České republiky ve vrtulníkovém létání

1. Mistrovství České republiky ve vrtulníkovém létání

Reportáž pořadu Víkend na TV Nova o 1. Mistrovství České republiky ve vrtulníkovém létání.http://tn.nova.cz/clanek/vikend/vikend-mistrovstvi-republiky-ve-vrtulnik...

Zveřejnil(a) Helisport Česká republika dne 19. únor 2016

Těšíme se na další závody vrtulníků u nás!

 

Poloha

Letiště Podhořany

Nový Dvůr 137
538 03 Podhořany u Ronova

GPS

49°56'21"N ; 015°32'59"E

 

Užitečné odkazy

 
Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.